Новини кафедри

08.04.2021 > Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді»

8 квітня 2021 року на кафедрі в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді», що проходила в стінах Харківського державного університету харчування та торгівлі, працювала Секція 4. ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ СИСТЕМ. З доповідями виступали студенти 1-4 курсів. Результати роботи секції були наступними:

Диплом 1 ступеня Семікова Д.С., гр. ХТ-30

Systems for delivery of vitamin D (Системи доставки вітаміну D)

Наукові керівники:

канд. хім. наук, доц. ГубськийС.М.;

канд. техн. наук, доц. Аксьонова О.Ф.;

д-р техн. наук, проф. Євлаш В.В.

 Диплом 2 ступеня ЛещукЄ.О., гр. ХТ-20

Вживання продуктів багатих вітаміном Д: тренди та наслідки

Наукові керівники:

канд. техн. наук, доц. Аксьонова О.Ф.;

канд. фіз.-мат. наук, доц. Торяник Д.О.

 Диплом 3 ступеня Онищенко Татьяна, ТХК-49

Удосконаленнятехнології йогурту з використанням томатного шроту

Наукові керівники:

д-р техн. наук, проф. Євлаш В.В.;

канд. с.-г. наук, доц. Газзаві-Рогозіна Л.В.

 Диплом 3 ступеня Самойленко Дарья ТХК-49

Технологіїтермостабільної начинки на основі пектину з використаннямтоматного шроту

Наукові керівники:

д-р техн. наук, проф. Євлаш В.В.;

канд. с.-г. наук, доц. Газзаві-Рогозіна Л.В.

Бажаємо номінантам подальших творчих успіхів !!!!!

16.05.2019 > Семінар "Повноцінне харчування"

Харківський державний університет харчування та торгівлі очолює роботу освітньо-науково-виробничого кластеру "Повноцінне харчування: інновації у виробництві, зберіганні та маркетингу" у складі ХДУХТ-НА НГУ-НФаУ-кондитерська фабрика "Солодкий світ"-ТОВ НВП "Гемо-проект"-ТОВ Danfoss Україна-Українська Асоціація Маркетингу"».
Упродовж трьох років одним із напрямів діяльності кластеру був проект "Наука для армії", спрямований на поліпшення продовольчого забезпечення Національної гвардії України. На XV Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека ‒ 2018" були презентовані новітні батончики спеціального призначення з доведеною біологічною дією для профілактики залізо-, йододефіциту, порушення обміну ліпідів, вуглеводів, сечової кислоти, для мобілізації внутрішніх резервів організму, підвищення працездатності, стійкості до навантаження, зміцнення імунітету військовослужбовців та широких верств населення, а також хліб пшеничний підвищеної харчової цінності подовженого терміну зберігання.
Інформація щодо презентованої продукції увійшла до каталогу наукових розробок "Наука для армії"». Результати активної та успішної діяльності кластеру були представлені 16-17 травня 2019 р. на всеукраїнському науково-практичному семінарі "Повноцінне харчування" у навчальному центрі Національної академії Національної гвардії України (Харківська область, Вовчанський район, сел. Верхня Писарівка). У роботі семінару брали участь науковці, викладачі закладів вищої освіти України, керівники і фахівці, діяльність яких пов’язана зі сферою харчових технологій, процесів переробки, зберігання харчової продукції та маркетингу. Учасники та гості семінару ознайомилися з навчально-матеріальною базою навчального центру НАНГУ, виступили з доповідями, взяли участь у презентаціях продукції повноцінного, спеціального дієтичного харчування. Зокрема старший викладач кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування Гурікова І.М. сумісно з фірмою НаутехПлюс презентувала кондитерські вироби з екструдованим ядром соняшникового насіння.
Зацікавленість викликала доповідь д.м.н., професора НФаУ Штриголя С.Ю. "Глюкозаміну гідрохлорид як засіб збільшення опірності організму військовослужбовців до впливу холоду та підвищення фізичної та розумової працездатності при низькій температурі довкілля", у якому було зазначено, що ці дослідження знайшли практичне застосування в рамках роботи кондитерської фабрики "Солодкий світ".
У межах семінару пройшов майстер-клас із випікання хліба в польових умовах із використанням технічних засобів продовольчої служби ХПК-50М2, ХПІ-6, КП-125.

 

Екскурсія до мережі "Япошка" лютий 2019 року

На прикінці лютого наші магістри та викладачі кафедри відвідали один із закладів, що належить до мережі "Япошка". Вражені рівнем професіоналізму, рівнем технічного обладнання, вражені відношенням співробітників до своєї справи! Приємно вражені. Дуже вдячні за можливість своїми очими побачити, як працює сучасний громадський заклад харчування. І головне, дуже важливо, що нам на практиці вдалося побачити втілення принципів HACCP, які є запорукою безпечності харчових продуктів.

 3 1

 3 2    3 4 

3 5

 

 

Семінар "Все, що Вам треба знати про молоко - міфи та правда"

В рамках семінара були всебічно розглянуті питання про молоко, що виникають під впливом медіа. Спікерами були представники кафедри - д.т.н., проф. Євлаш В.В., к.т.н., доц. Аксьонова О.Ф., ст. викл. Гурікова І.М. 

Д.е.н, проф. Савіцькою Н.Л., завідуючою кафедри маркетингу і комерційної діяльності ХДУХТ було представлено  доповідь "Тренди споживчої поведінки 2020 на ринку молока".  
В роботі семінару прийняли участь із доповідями магістри першого випуску кафедри  за спеціалізацією "Дієтологія та харчова безпека" - Страшко О.Е., Мальченко О.А., Соломенцева О.В., Петренко І.В..
Величезну зацікавленість викликала доповідь главного технолога ВАТ "Харківський молочний комбінат"( бренд "Агромол") Олешко Дар`я Анатоліївна, главный технолог ООО "Харьковский молочный комбинат", бренд "Агромол"
 2 1
 
2 2

 

2 3

 

2 4

2 5

 

 

Перший випуск магістрів за спеціалізацією "Дієтичне харчування та харчова безпека"

27 грудня 2019 року кафедра хімії. мікробіології та гігієни харчування ХДУХТ зробила величезний крок вперед!! На цих світлинах наші перші магістри, що отримали дипломи за спеціалізацією "Дієтичне харчування та харчова безпека". Наша кафедра першою в Україні створила подібну освітню програму. Вітаємо наших "перших" із отриманням дипломів, а себе із перемогою! Дівчата та Тарас, магістри, ви - неймовірні!! Дякуємо, що обрали нас! Перший випуск вже пішов в професійне життя! Ми чекаємо на нових студентів, які захочуть отримати сучасну освіту за унікальною спеціалізацією!

 1  2  3

 5  4  6

 

Міжнародна науково-практична конференція «Агроекологічні аспекти виробництва та переробки продукції сільського господарства»

7-8 червня 2018 року Вікторія Владленівна Євлаш взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Агроекологічні аспекти виробництва та переробки продукції сільського господарства», яку проводили інформаційна компанія «Інфоіндустрія» у партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного розвитку(MEDA), за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Вікторія Владленівна зробила доповідь на тему «Перспективи використання сушених плодів та ягід у технологіях харчової продукції спеціального споживання» (співавтор д.т.н., проф. В.О. Потапов).

      АЕ1     АЕ2

Ottoman cuisine-2018

 

Освітньо-науково-виробничий кластер ХДУХТ «Повноцінне харчування: інноваційні аспекти технології, енергоефективного виробництва та маркетингу» прийняв участь у Міжнародному кулінарному фестивалі «Ottoman cuisine-2018», який проходив в розважальному комплексі «Аркада», м. Харкова 13-14 травня, 2018 року.

Ottoman cuisine1       Ottoman cuisine2

 

 

 

Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених

19 квітня 2018 відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді». На кафедрі хімії, мікробіології та гігієни харчування працювала секція № 4 «Технології оздоровчих харчових продуктів та методи дослідження харчових систем».

За результатами роботи секції були нагороджені наступні студенти:

Дипломом І ступеня: Корабель Олену Василівну, гр. ХТ-17, НН ІХТБ ХДУХТ, Лабазова Максима Ігоревича, гр. ТХК-43, НН ІХТБ ХДУХТ.

Дипломом ІІ ступеня: Тарасенко Катерину Данилівну, гр. ТХ-26, НН ІХТБ ХДУХТ.

Заохочувальними грамотами: Піхурович Анастасію Владимировну, студентку гр. ПТ-27пр ФТТП ХДУХТ; Русаковича Владислава Віталійовича, студента гр. ХТ-27, НН ІХТБ ХДУХТ; Вовченко В’ячеслава Миколайовича, студента гр. ДТ-ПОХ 17мг УІПА.

konf18 2      konf18 3

 

 

Всеукраїнська науково-практична конференція «Синтез і аналіз біологічно-активних речовин і лікарських субстанцій»

2 – 13 квітня 2018 р. на базі Національного фармацевтичного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Синтез і аналіз біологічно-активних речовин і лікарських субстанцій», присвячена 80-річчю з дня народження доктора фармацевтичних наук, професора Гайдукевича Олександра Миколайовича.

На пленарному засіданні д.т.н. професором Вікторією Владленівною Євлаш було представлено роботу на тему «ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ ДЛЯ СПЕЦІАЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ З ДОВЕДЕНОЮ БІОЛОГІЧНОЮ АКТИВНІСТЮ: ОСОБЛИВОСТІ ІНГРИДІЄНТНОГО СКЛАДУ ТА ЗАСТОСУВАННЯ». Дана робота була цікавим досвідом співпраці фахівців, які працюють у різних галузях, але мають спільні наукові інтереси.

Доповідь викликала зацікавленість присутніх на коференції.

kf.18.farm1     kf.18.farm3

 

Конкурс «Харчові технології 2018»

Поздоровляємо студентку 4 курсу НН ІХТБ ХДУХТ Інютіну Яну Андріївну (керівник В.В. Євлаш, консультанти Н.В. Мурликіна, Н.О. Отрошко, О.Ф. Аксьонова) з перемогою в конкурсі «Харчові технології 2018» та отриманням диплому на відвідування кондитерської виставки ISM 2018 у Кельні (Німеччина).

Проект «Харчові технології 2018» був започаткований благодійним Фондом Бориса Колесникова та тривав півтора місяці. У ньому зареєструвалися 800 учасників з усієї України. Яна Інютіна вийшла в фінал конкурсу та 20 грудня разом з іншими 72 фіналістами представила проект «НОВІТНІ ПРОДУКТИ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ»  перед членами журі - директором м'ясокомбінату компанії «АПК Інвест» Іваном Башкирії, начальником виробничого відділу компанії «Конті» Тетяною Курчаевим, генеральним директором компанії «Артвайнері» Ігорем Толкачовим і директором з виробництва «Артвайнері» Людмилою Поваляєвої.

Конкурс студентських проектів "Харків – місто молодіжних ініціатив"

Вітаємо студентку ІІ курсу ФУТПМД Анну Дуду із достойним та яскравим захистом наукової роботи "Визначення вмісту вітаміну С у присутності желатини в харчових системах"!

Анні, яка закінчує другий курс, вдалося обійти більшість студентів-четвертокурсників провідних Вишів м. Харків та вийти до фіналу міського конкурсу студентських проектів "Харків – місто молодіжних ініціатив" в номінації "Розумному місту – креативна молодь". Роботи, пов’язані із інноваціями, упровадженнями у сферах хімії, фізики та математики оцінювалися високопрофесійною експертною радою. Аніна робота була оцінена як цікава, соціально значима та маюча велике значення для суспільства.

Колектив викладачів кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування (д.т.н., проф. Євлаш, к.т.н., доц.. Аксьонова, к.т.н., доц. Мурликіна), що підготував Дуду Анну до конкурсу вважає, що проведення таких конкурсів сприяє розвитку студентських ініціатив у науковій сфері та відкриває горизонти молоді отримати новий, цікавий досвід. До того ж, ми сподіваємося на подальшу участь Анни та інших студентів ХДУХТ в цьому конкурсі.

 

Duda1.1               Duda2.1      

                                           Duda3

Еколекції для школярів

Lets go

З метою поліпшення екологічної ситуації міста Харкова, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації молоді, розвитку волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору, громадською організацією «Let’s do it, Ukraine» в рамках освітнього напрямку було створено проект «Еколекції для школярів». Сутність цього проекту полягає у тому, що студенти ВНЗ читають школярам лекції, які присвячено різним аспектам екології.

Харчування юнацтва має безпосереднє відношення до стану здоров’я сучасного і майбутнього людства, а отже входить в сферу інтересів екології людини. З метою популяризації екології харчування, а також зацікавлення школярів до грамотного ставлення до процесу приготування і споживання їжі, студентами студенти НН ІХТБ ХДУХТ Доценко В.М., Ізюм Д.Е., Белаш Б.Г. та Вережко А.А. под. керівництвом к.т.н., доц. Аксьонової О.Ф., к.х.н., доц. Отрошко Н.О., д.т.н., проф. Євлаш В.В. була розроблена слайд-лекція "Харчова хімія". Формування слайд-презентації проводилося з урахуванням основних вимог щодо створення інфографіки для школярів.

Таким чином, у лекції "Харчова хімія", прочитаної 24.04.2017 для школярів ЗОШ №18 м. Харкова було обговорено наступні питання:

1. Хімія та їжа, чи можна поєднувати ці поняття?

2. Порядковий номер смаку та запаху. Що таке "Е"? Чи так це страшно?

4. В чому вимірюється їжа? Калорія, харчова цінність.

5. Навіщо потрібні харчові добавки?

6. Що таке молекулярна кухня?

7. Вітаміни – користь чи ні?

Лекція була позитивно прийнята школярами і отримала схвальний відгук від координаторів проекту. В свою чергу хочемо відзначити креативність та зацікавленість студентів, які готували лекційні матеріали та виразити надію, що кафедра хімії, мікробіології та гігієни харчування стане постійним представником волонтерського еко-руху в раках проектів ГО «Let’s do it, Ukraine»

 

 

Науково-практична конференція молодих учених і студентів (2016 рік)

 7 квітня 2016 р. відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва"

Секція "ТЕХНОЛОГІЇ ОЗДОРОВЧИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ СИСТЕМ" працювала на кафедрі хімії, мікробіології та гігієни харчування.

На секцію було подано 39 тез доповідей. Робота  секції проводилась у 522 аудиторії.

1    2    6

 

7    8