Фізичне виховання та спорт 


kaf fv

На сучасному етапі розвитку держави в умовах ринкової економіки збільшуються вимоги до фізичної підготовки людей, яка необхідна для успішної трудової діяльності.

Фізичне виховання повинно всебічно сприяти зміцненню здоров’я нації, підвищувати її працездатність, формувати високі моральні якості, бадьорість духу, силу та витривалість, виховувати здорове та життєрадісне молоде покоління. А студентська молодь, як прогресивне майбутнє нашої держави, повинна бути не тільки всебічно освітньою, а й духовно красивою, фізично міцною, загартованою та вести здоровий спосіб життя.

Фізичне виховання у Харківському державному університеті харчування та торгівлі є неодмінною часткою навчального процесу, яке спрямовано на становлення майбутніх фахівців, на активний розвиток їх індивідуальних та професійних якостей, як засіб досягнення фізичного вдосконалення, що виконує оздоровчі, виховні та освітні задачі.

Кафедра фізичного виховання та спорту організована у 1967 році. З дня відкриття по 1981 рік кафедру очолював М.К. Буряковський. З 1981 року по 2008 рік завідувачем кафедри був професор Волошин Валентин Іванович. У період з 2009 по 2016 роки завідувачем кафедри була доцент Петрова Любов Іванівна.

З листопада 2016 року кафедру фізичного виховання та спорту очолив кандидат педагогічних наук, доцент Спіцин Віталій Володимирович.

На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад кафедри налічує 8 висококваліфікованих фахівців, які професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою діяльністю.

Основним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів європейської системи освіти, а також впровадження сучасних наукових і спортивних тенденцій у формування здорового способу життя студентської молоді та формування у студентів основ теоретичних знань, практичних і методичних здібностей з фізичного виховання, набуття студентською молоддю досвіду в застосуванні здобутих цінностей впродовж життя в особистій, навчальній, професійній діяльності, в побуті та сім'ї.

Студенти університету протягом усього терміну навчання мають змогу вдосконалювати свою фізичну форму, використовуючи спортивну інфраструктуру університету. Для студентів працюють спортивні секції з 7 видів спорту, а саме: футбол, легка атлетика, настільний теніс, боротьба, волейбол, шахи, футзал. Збірні команди університету щорічно приймають участь у студентській Спартакіаді серед вищих навчальних закладів області, а провідні студенти-спортсмени – у спортивних змаганнях самого вищого рангу нашої країни та за її межами.

В університеті навчалися учасники Олімпійських ігор, переможці та призери чемпіонатів та кубків Світу, Європи, України – Л. Аксьонова, Ю. Вереїтінов, Н. Герман, А. Александріді, І. Коливанов, О. Насоткіна, А. Денісов, В. Дикий, О. Рисенко, Н. Лоза, А. Чупилко, І  Поліванний, М. Пересецький, Я. Могильнер, І. Нікулін, О. Дорохова, С. Чопоров, М. Балакірєв, Ю. Голіщев, І. Новіков, В. Тихенко, Є. Хавілов, С. Сенішина, Ю. Краснікова та інші.

В університеті навчалися учасники Олімпійських ігор, переможці та призери чемпіонатів та кубків Світу, Європи, України:Л. Аксьонова, Ю. Вереїтінов, Н. Герман, А. Александріді, І. Коливанов, О. Насоткіна, А. Денісов, В. Дикий, О. Рисенко, Н. Лоза, А. Чупилко, І  Поліванний, М. Пересецький, Я. Могильнер, І. Нікулін, О. Дорохова, С. Чопоров, М. Балакірєв, Ю. Голіщев, І. Новіков, В. Тихенко, Є. Хавілов, С. Сенішина, Ю. Краснікова, К. Єршов, О. Бондар, А. Козенко, А. Пенкін та інші.

З 1967 року в університеті підготовлено 1-го заслуженого майстра спорту, 33 майстра спорту міжнародного класу, 126 майстрів спорту.