Участь у Харківському Безпековому Форумі 2020 "Боротьба за людей в умовах гібрідної війни"

10-11 грудня 2020 року, за ініціативною Асоціації "Міжнародний науково-освітній траст" (ISET), одним із членів якої є наш Університет, відбувся Харківський Безпековий Форум 2020 "БОРОТЬБА ЗА ЛЮДЕЙ В УМОВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ" який проводився під патронатом Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та за сприяння Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради, за участю Брюссельського представництва НАТО "Молоді фахівці із зовнішньої політики" (YPFP).

Мета Форуму: ідентифікація специфічних викликів і загроз безпеці в сучасній Україні та вироблення спільних підходів до їх розв’язання
Захід проходив в режимі on-line на платформі YouTube.
На обговорення було винесено дві теми:
• Ідентичність людини як об’єкт ідеологічного протиборства.
• Шанси України стати повноправним членом НАТО.
В роботі дискусійних панелей цього форуму активну участь взяла  Вікторія ЄВЛАШ, Професорка, докторка технічних наук, завідувачка кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування, нашого Університету з темою доповіді "Інноваційні продукти спеціального призначення для військовослужбовців в екстремальних умовах".

Передумови і загальний контекст форуму
Сучасні загрози безпеці і стабільності носять глобальний, транскордонний характер і не можуть бути усунені зусиллями однієї країни або навіть групи країн. Партнерство та об'єднання сил з державами, які дотримуються схожих принципів і цінностей, подвоюють наші можливості для вирішення глобальних проблем.
Російська агресія проти України різко змінила статус-кво і спровокувала деструктивну динаміку в Європі, яка ще раз довела, що, на жаль, наш світ вразливий, і ми повинні бути готові до подолання загроз безпеки і гібридних загроз в будь-який час. Схід України, як і інші регіони, переживає непрості часи багатовекторних загроз, які впливають як на безпеку регіону, так і на добробут кожної людини.
Специфічні проблеми пов'язані, перш за все, з безпосередньою близькістю кордону з Росією, широким використанням нею дезинформаційних ресурсів, постійною загрозою, що виходить із певних районів Луганської та Донецької областей. Ситуація ускладнюється пандемією COVID-19, яка перетворила майже всю Східну Україну в червону зону.
Велика частина роботи по подоланню виникаючих загроз і викликів ще попереду, і Україна продовжує проводити комплексні реформи, спрямовані на зміцнення демократії та верховенства закону, можливостей безпеки і оборони, забезпечення економічного процвітання, модернізації промисловості та благополуччя громадян.