Візит делегації ХДУХТ в Китайську народну республіку

З 14 по 23 грудня 2019 року відбулося відрядження делегації Харківського державного університету харчування та торгівлі в Китайську народну республіку Відрядження відбувалося на запрошення Харбінського комерційного університету та консалтингової компанії Hua Yue Dong Fang, з якими наш університет в минулому році підписав договір про співпрацю. Так, професори нашого університету Янчева М.О., Фощан А.Л., та Самохвалова О.В. були запрошені Інститутом харчової інженерії Харбінського комерційного університету в якості експертів з питань харчування.
Основним завданням цього відрядження була участь в китайсько-українському форумі з розвитку харчової промисловості, одним із співорганізаторів якого став наш університет. Ми виступили з доповідями про наш університет і про науково-прикладні розробки наших вчених, про стан хлібопекарської галузі України та перспективи її розвитку, про особливості виробництва м'ясних продуктів в Україні.
Університет має угоду з консалтингової компанією Hua Yue Dong Fang, як офіційного представництва нашого університету в м Харбін, за якою компанія зобов'язується сприяти просуванню розробок університету на китайський ринок науково-технічної продукції. У зв'язку з чим, компанія підготувала нам візити на ряд виробництв м'ясної та хлібопекарської промисловості.
Ми відвідали м'ясокомбінат Harbin Dak Sing Meat Products, що випускає дуже популярні в Китаї ковбасні вироби. Зустрілися з керівництвом компанії, дізналися про історію підприємства та асортимент продукції, що випускається. Прийняли участь в дегустації продукції м'ясокомбінату. Подивилися виробництво, обговорили проблеми, які виникають на виробництві. Власниця підприємства пані Сун звернулася до нас за порадою про можливість розширення асортименту продукції, що випускається. Проф. Янчева М.О. провела презентацію з інформацією про продукцію, що випускається на підприємствах м'ясної промисловості України та висловила готовність всіляко допомагати консультаціями і рекомендаціями в розширенні асортименту продукції підприємства.
Наступним підприємством був м'ясокомбінат Bayan Wanrun Meat Processing Co. Ми також відвідали виробництво, поговорили з головним технологом і власником і підписали меморандум про залучення українських експертів до організації виробництва та консультацій.
Наступним підприємством, яке ми відвідали було підприємство з більш ніж сторічною історією «Churin foods», засноване ще в 1900 році в Харбіні російським купцем і підприємцем Іваном Чуріним і яке і досі випускає за старовинними рецептами улюблені китайцям ковбасу, хліб і квас.
Дуже приємно було бачити в залі засідань вітання на адресу нашої делегації. Ми також відвідали виробництво, поспілкувалися з головним технологом, після чого на зустрічі з керівництвом компанії проф. Самохвалова О.В. надала професійні рекомендації з питання виробництва хліба та квасу на даному підприємстві. Ми також підписали меморандум про залучення українських експертів до професійних консультацій.
Крім того, за час нашого візиту, відбулося ще багато інших корисних зустрічей. Так, ми зустрілися з делегацією університету м Цзямуси, які спеціально приїхали в м Харбін, щоб зустрітися з нами. В університеті є фармацевтичний факультет, де проводяться дослідження про можливості використання фармацевтичних препаратів в продуктах харчування, тобто про випуск продуктів оздоровчого характеру. Ми розповіли їм про наш університет, показали приклади розробок наших вчених, домовилися в наступний приїзд підписати договір про співпрацю.
Ми також виступили на щорічному форумі підприємців Харбіну та провінції Хейлунцзян, де також розповіли про наш університет і про наше бажання співпрацювати з підприємствами Китаю.
Відвідали освітній центр, де готують випускників китайських шкіл до вступу у вищі навчальні заклади. Залишили інформацію англійською мовою про наші спеціальності та умови вступу до університету.
Програма перебування була дуже насиченою - всі ці зустрічі були організовані і проведені за підтримкою нашого партнера компанії Hua Yue Dong Fang, яка взяла на себе усі витрати на переліт, проживання, харчування та трансфер нашої делегації.