Результати Всеукраїнського науково-практичного семінару "Повноцінне харчування" у рамках програми "Наука для Армії"

Харківський державний університет харчування та торгівлі очолює роботу освітньо-науково-виробничого кластеру "Повноцінне харчування: інновації у виробництві, зберіганні та маркетингу" у складі ХДУХТ-НА НГУ-НФаУ-кондитерська фабрика "Солодкий світ"-ТОВ НВП "Гемо-проект"-ТОВ Danfoss Україна-Українська Асоціація Маркетингу"». Упродовж трьох років одним із напрямів діяльності кластеру був проект "Наука для армії", спрямований на поліпшення продовольчого забезпечення Національної гвардії України. На XV Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека ‒ 2018" були презентовані новітні батончики спеціального призначення з доведеною біологічною дією для профілактики залізо-, йододефіциту, порушення обміну ліпідів, вуглеводів, сечової кислоти, для мобілізації внутрішніх резервів організму, підвищення працездатності, стійкості до навантаження, зміцнення імунітету військовослужбовців та широких верств населення, а також хліб пшеничний підвищеної харчової цінності подовженого терміну зберігання. Інформація щодо презентованої продукції увійшла до каталогу наукових розробок "Наука для армі"».

Результати активної та успішної діяльності кластеру були представлені 16-17 травня 2019 р. на всеукраїнському науково-практичному семінарі "Повноцінне харчування" у навчальному центрі Національної академії Національної гвардії України (Харківська область, Вовчанський район, сел. Верхня Писарівка).

У роботі семінару брали участь науковці, викладачі закладів вищої освіти України, керівники і фахівці, діяльність яких пов’язана зі сферою харчових технологій, процесів переробки, зберігання харчової продукції та маркетингу. Учасники та гості семінару ознайомилися з навчально-матеріальною базою навчального центру НАНГУ, виступили з доповідями, взяли участь у презентаціях продукції повноцінного, спеціального дієтичного харчування. Зокрема старший викладач кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування Гурікова І.М. сумісно з фірмою НаутехПлюс презентувала кондитерські вироби з екструдованим ядром соняшникового насіння.

Зацікавленість викликала доповідь д.м.н., професора НФаУ Штриголя С.Ю. "Глюкозаміну гідрохлорид як засіб збільшення опірності організму військовослужбовців до впливу холоду та підвищення фізичної та розумової працездатності при низькій температурі довкілля", у якому було зазначено, що ці дослідження знайшли практичне застосування в рамках роботи кондитерської фабрики "Солодкий світ". У межах семінару пройшов майстер-клас із випікання хліба в польових умовах із використанням технічних засобів продовольчої служби ХПК-50М2, ХПІ-6, КП-125.

В ході семінару представниками Луганського національного університету імені Тараса Шевченка була зроблена пропозиція щодо включення до складу кластеру їх ВНЗ. Ця пропозиція була підтримана.

Таким чином, освітньо-науково-виробничий кластер "Повноцінне харчування: інновації у виробництві, зберіганні та маркетингу" ще раз підтвердив свою ефективність як платформа для співпраці, пошуку нових партнерів та провідник інновацій між наукою та бізнесом.