ВСІ НОВИНИ       

Заходи за проектом Erasmus+ «Higher education institutions for youth entrepreneurship» у Латвії

20-24 червня 2018 року представники Харківського державного університету харчування та торгівлі взяли участь у міжнародному семінарі «Досвід молодіжного підприємництва в умовах європейської інтеграції в країнах Балтії» за проектом Erasmus+ «Higher education institutions for youth entrepreneurship», що відбулися в Університеті RISEBA (м. Рига, Латвія).

У межах даного заходу партнерами було вивчено досвід Університету RISEBA в організації бізнес-інкубатору та підтримки бізнес-ідей студентів. У ході зустрічі керівником Іветою Цируле було представлено результати першого дисертаційного дослідження у Балтійських країнах на тему університетських бізнес-інкубаторів «Business incubation management impact assessment on the entrepreneurship development». Також відбулася низка зустрічей представників університетів-партнерів з резидентами (“Glutenfri”) та випускниками (“Love Rain Design” http://www.loverain.eu/) Творчого бізнес-інкубатору RISEBA (http://www.riseba.lv/en/careers-and-employment/creative-business-incubator), де вивчалися кейси з розвитку молодіжних бізнес-проектів. Досвідом підтримки молодіжного підприємництва у Латвії поділилися представники бізнес-інкубатора Латвійського агентства інвестицій та розвитку (http://www.liaa.gov.lv/) та фінансового закладу розвитку ALTUM (https://www.altum.lv/ru/). Університетом RISEBA був організований візит до офісу стартапу Catchbox (https://catchbox.com/), де учасники мали можливість ознайомитися з усіма бізнес-процесами створення мікрофону Catchbox. Досвід адаптації господарської діяльності балтійських суб’єктів господарювання до умов євроінтеграції було вивчено на всесвітньовідомих латвійських підприємствах «Dzintars» та «Laima». Особливості готельно-ресторанного бізнесу в Латвії вивчалися на прикладі готелю «Balta Puce» (http://www.baltapuce.lv/rus/).

Також відбулася робоча зустріч партнерів проекту, у ході якої партнерами з Латвії було представлено попередні результати дослідження стану молодіжного підприємництва в країнах-партнерах; обговорювалися питання розробки навчального курсу за специфікою ведення бізнесу в країнах-партнерах, розробки онлайн-платформи для спілкування, обміну передовим досвідом, пошуку потенційних ділових партнерів, організації роботи центрів з навчання та підтримки молодіжного підприємництва, проведення міжнародної науково-практичної конференції «Молодіжне підприємництво в країнах Східного партнерства: досвід формування та перспективи розвитку», проведення національних семінарів та круглих столів щодо проблем молодіжного підприємництва.