Візит делегації ХДУХТ до Королівства Марокко

17-27 квітня 2018 року відбулося відрядження делегації Харківського державного університету харчування та торгівлі в складі ректора Черевко О.І. і проректора з міжнародної роботи Фощан А.Л. до Королівства Марокко. Метою відрядження була участь в Міжнародному освітньому форумі, поширення інформації про наш університет, пошук потенційних партнерів для міжвузівського співробітництва та проведення агітаційної роботи по залученню іноземних громадян для навчання в нашому університеті.

Відразу по прильоту в аеропорт м. Касабланка нас зустрічали журналісти з питаннями про перспективи академічної співпраці між Україною і Королівством Марокко. Про те, чому на сьогоднішній день 6 тисяч марокканських громадян вибрало саме українські вузи для здобуття вищої освіти.

Перш за все, ми зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Марокко Ярославом Ковалем. Залишили йому інформацію про наш університет. Обговорили які фахівці зараз затребувані в Марокко.

Університет, який зробив нам запрошення для відвідування Марокко - це був університет імені Чоаіба Дуккала, який є державним університетом, заснованим в 1985 році в місті Ель-Джадіда. В університеті навчається понад 10 тисяч студентів на трьох факультетах:

• Факультет гуманітарних наук, проводить підготовку в галузі літератури, гуманітарних, соціальних наук і мистецтва.
  • Факультет природничих наук, проводить підготовку і дослідження в області математики, інформатики, фізики, хімії, біології.
  • Полідисциплінарний факультет, де викладаються юридичні, економічні, соціальні та управлінські науки.

Для нас зробили оглядову екскурсію по університету. Ми подивилися аудиторії, поспілкувалися зі студентами.Зустрілися з адміністрацією, деканами та завідувачами кафедр університету. Зробили для них презентацію про наш університет, його спеціальності, потенціал і наукові школи. Підписали договір про співпрацю між нашими університетами, який передбачає всі види академічної діяльності:

• організацію спільних дослідницьких проектів, конференцій, семінарів;
  • обмін студентами, аспірантами і стажистами;
  • перепідготовка та підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів;
  • обмін фахівцями з метою стажувань, читання лекцій і т.п .

Наступним університетом, який ми відвідали, був Університет імені Султана Мулай Слимана в місті Бені-Меллаль. Це досить молодий університет, який швидко розвивається, який був заснований лише в 2007 році, але на сьогоднішній день вже має більше 30 тисяч студентів.

Ми також зустрілися з адміністрацією і членами Вченої Ради, розповіли про напрямки діяльності нашого університету. Обговорили можливі шляхи співпраці. Підписали договір про співпрацю між нашими університетами. Хочу відзначити, що серед спеціальностей, за якими готує фахівців марокканський університет, є такі, як "Технологія і якість продуктів харчування", "Якісний аналіз та контроль в харчовій промисловості", а також "Економіка", "Менеджмент", "Маркетинг", "Комерція" та інші споріднені нам спеціальності.

Крім того, ми відвідали Національну школу комерції та менеджменту в м. Мазарґан, Університет імені Хассана ІІ в Мохаммедії, де поспілкувалися з керівництвом та професорами цих навчальних закладів. Провели зустріч з випускниками середніх шкіл м. Кенітра. Де розповіли про особливості навчання як в Україні в цілому, так і в нашому університеті зокрема. Зустрілися з батьківським комітетом школярів при міській адміністрації м. Кенітра. Підписали меморандум про творчу співпрацю з українсько-марокканським центром в м Касабланка.

Одним із головних завдань нашого відрядження була участь в Міжнародному освітньому форумі, який проходив у м Касабланка - економічній столиці Королівства Марокко. Це одна з найбільших освітніх виставок на африканському континенті. У цьому році на ній було представлено 750 вищих навчальних закладів з 25 країн світу. 200 тисяч відвідувачів - абітурієнти та їх батьки, мали чудову нагоду отримати об'єктивну інформацію про університети та умови навчання в них. Ми також представили рекламну продукцію нашого університету абітурієнтам та представникам рекрутингових компаній, які займаються набором студентів для навчання їх в Україні.

Хочу зазначити, що відрядження було дуже насиченим різними поїздками та зустрічами, і, сподіваюся, виявиться плідним, оскільки інформація про наш візит і про наш університет прозвучала як на сайті Посольства України в Королівстві Марокко, так і на сайтах університетів, які ми відвідували, а також в місцевих газетах і на телебаченні.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Фощан А.Л.