Президент України Петро Порошенко вручив свідоцтва та знаки лауреатів премії Президента України для молодих вчених 2017 року молодим науковцям нашої держави.  Зустріч відбулася 22 лютого 2018 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".

На церемонію було запрошено 23 науковця, які представляли 11 робіт. Серед лауреатів і колектив науковців ХДУХТ – Гринченко Н.Г., Неклеса О.П., Нагорний О.Ю., Плотнікова Р.В., який представляв роботу "Інноваційні технології харчової продукції, одержаної шляхом сферифікації". Дана робота  є результатом грунтовних досліджень, які виконано в межах співпраці науково-виробничого кластеру ХДУХТ з підприємствами харчової промисловості.

У фойє корпусу, де проходила церемонія нагородження, було розгорнуто виставку-презентацію, на якій експонувалися проекти лауреатів. За словами Президента України "…сьогодні Україна повинна створити всі умови, щоб і випускники вищих навчальних закладів, і вчені мали можливість себе реалізувати. Дивлячись в очі сьогоднішнім молодим вченим і школярам – майбутнім вченим, мені приємно бачити, що у них очі горять, що вони вірять в те, що вдасться реалізувати свої напрацювання. Україна сьогодні потребує ваших інноваційних підходах до вирішення актуальних проблем".