ВСІ НОВИНИ       

Гендерний осередок ХДУХТ долучився до глобальної кампанії ООН "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства в Україні"

ХДУХТ долучився до Міжнародної кампанії "16 днів активізму проти гендерного насильства", що проводиться щороку з 25 листопада (Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) до 10 грудня (Дня прав людини) за підтримки Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй з боротьби з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблем та рішень у всьому світі.

 
Цього року кампанія розпочалася  24 листопада о 17.00 флешмобом,  підсвітивши помаранчевим кольором визначні архітектурні об’єкти одночасно в 16 містах України. Зокрема в Харкові місцем його проведення став майдан Конституції. Символом цьогорічної акції стала помаранчева парасолька. Під час мітингу на майдані до представників громадськості на захист жінок звернулися представниця Президента у Верховній Раді України Ірина Луценко, голова ХОДА Юлія Світлична, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостьян та заступниця харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. Активну участь цьому заході взяли представники Гендерного центру ХДУХТ.
 
Гендерний осередок ХДУХТ протягом 16 днів активізму проводить такі заходи: флешмоб "Під парасолькою гендерної рівності", відкриття галереї "Страшні слова, коли вони мовчать", зустріч з представниками Гендерного центру м. Харкова, демонстрацію відеоматеріалів "Я – сильний, я – проти насильства", відвідування Музею гендерної та жіночої історії, кураторські години "16 днів проти насильства", студентські акції "Виклади селфі з гендерним слоганом у соціальні мережі", "Занотуй телефон гарячої лінії проти насильства в своєму телефоні" тощо.
 
Історична довідка:
У червні 1991 р. Центр Жіночого Глобального Лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, ініціювали глобальну Всесвітню кампанію "16 Днів проти насильства щодо жінок". З того часу тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу беруть участь у щорічних  кампаніях "16 днів проти  насильства щодо жінок", що закликає до припинення усіх форм насильства проти жінок.  Майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства у будь-яких сферах є порушенням прав людини. Україна приєдналась до Всесвітньої глобальної  кампанії "16 Днів проти насильства щодо жінок" у 2000 р., а вже у 2001р. вона вийшла на загальноукраїнський рівень. Кожного року у всіх областях України відбуваються різні заходи, що мають на меті привернення уваги громадськості до домашнього насильства.
 
Основні дати кампанії:
25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок
29 грудня – Міжнародний день захисників прав жінок
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – річниця інциденту в Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня - Міжнародний день прав людини