Візит делегації ХДУХТ до Казахстану

З 21 по 25 листопада 2017 року відбулося відрядження делегації Харківського державного університету харчування та торгівлі у складі: ректора Черевка Олександра Івановича, проректора з міжнародної роботи Фощана Андрія Леонтійовича та завідуючої кафедрою технології м'яса Янчевої Марини Олександрівни до м. Астана, Республіка Казахстан. Основною метою відрядження була участь в роботі XV Казахстанської Міжнародної виставки "Освіта та наука-2017" - однієї з найбільших виставок міжнародної освіти, що проводяться в Казахстані. Виставка організована за підтримки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан і акімату м Астани. Головні цілі та завдання виставки - це демонстрація досягнень в галузі освіти, сучасних технологій навчання, навчального обладнання, нових навчальних програм, а також сприяння розширенню міжнародного співробітництва в галузі освіти, популяризація пріоритетності освіченості і професіоналізму в сучасному світі. На виставці були встановлені павільйони 12 країн світу, в яких були представлені більше ста навчальних закладів. Участь у виставці дала нам можливість презентувати свій навчальний заклад, залучити потенційних абітурієнтів, встановити співпрацю з представниками інших освітніх установ, обмінятися досвідом з колегами.

Крім того, під час візиту в Астану, делегати відвідали ряд казахських університетів, близьких нам за профілем. Так, одним з них був Казахський університет економіки, фінансів та міжнародної торгівлі - спеціалізований економічний виш столиці Казахстану.

У структурі університету 5 факультетів: факультет "Економіки", факультет прикладних наук, факультет базової підготовки, факультет дистанційного навчання, факультет післядипломної освіти. Університет здійснює підготовку фахівців за 15 спеціальностями бакалаврату і за 8 спеціальностями магістратури. Серед них: економіка, менеджмент, облік, фінанси, митна справа, туризм.Делегація університету зустрілася з керівництвом університету (з ректором, проректорами, деканами факультетів). Був підписаний договір про співпрацю між нашими вишами, обговорені можливі точки дотику. Інформація про візит нашої делегації розміщена на сайті Казахського університету економіки, фінансів і міжнародної торгівлі.

Крім того, делегати нанесли візит в Казахський агротехнічний університет імені Сакена Сейфуллина - найбільший університет сільськогосподарського і технічного профілю в Північному і Центральному Казахстані, перший вищий навчальний заклад м Астани.

Сьогодні університет входить в десятку базових вишів країни, які здійснюють підготовку кадрів за такими пріоритетними для Казахстану напрямками, як  "Сільськогосподарське машинобудування", та "Виробництво харчових продуктів". Була проведена зустріч з адміністрацією університету, обговорені можливі шляхи співпраці наших викладачів і вчених. Був підписаний договір про співпрацю між нашими ВНЗ. Інформація про перебування нашої делегації також була виставлена на офіційному сайті Казахського агротехнічного університету.

В цілому, відрядження було дуже насиченим, але плідним.