"Прекрасне - поруч". Виставка-інсталляція авторських робіт доц. Удовенко Інни Володимирівни

"Прекрасне - поруч". Саме таку назву мала виставка-інсталяція авторських робіт доцента кафедри іноземних мов Удовенко Інни Володимирівни. З виставкою знайомились з 22 до 25 листопада. У читальному залі бібліотеки відбулося відкриття, де Інна Володимирівна ознайомила аудиторію, що зібралася, зі своїм хобі – скрапбукінгом, без якого вона сьогодні вже не уявляє  життя.

Інна Володимирівна розповіла дещо з історії скрапбукінгу. Це вид творчості, назва якої походить від англійського scrapbooking: scrap – вирізка, book – книга. Основна ідея цієї паперової творчості – зберегти особисту і сімейну історії для наступних поколінь, “дати фотографії нове життя”,– підкреслила Інна Володимирівна. Як не дивно, проте основоположником скрапбукінгу став відомий американський письменник Марк Твен, який свої основні фінансові статки отримав саме від випуску “скрапбуків” ще в 1872 році. У тому ж таки ХІХ ст. була видана “Історія Англії” за більш ніж 400 років. У цій енциклопедичній книзі були пропущені цілі сторінки, де людина, що придбала її, могла б сама вписати значні події тих років, коли жила вона чи її предки. Потім з’явилося фото: спочатку це було доступно лише заможним людям, аристократом. Починаючи з 1880 р. у Європі модними стали “Альбоми друзів”.  Згодом фотографію вже змогли собі дозволити і прості люди. Фотографії у кожній сім’ї – це ж історія цієї сім’ї! З’являлися альбоми сімейних фотографій. Ці альбоми прикрашалися, до них друзі вписували будь-яке побажання чи вірш. У 80-х роках ХХ ст. скрапбукінгом захоплювалась Західна Європа та Америка. До нас цей вид творчості дійшов лише у 2008 році.

Інна Володимирівна демонструє свої роботи, від яких не можна відвести очей. Альбоми – великі, середні і зовсім маленькі – прикрашені не лише виробами з паперу, але й мереживом, квітами, ґудзиками, металевими ключиками і ще чимось незвичайним або, навпаки, зовсім звичайним. Все це можна було роздивитися, беручи до рук кожен експонат. Далі  Інна Володимирівна пояснювала, яким чином із якого матеріалу все це диво робиться, демонструючи різноманітні знаряддя праці: пасту, глину, спеціальне чорнило, клей, штампи тощо. ”Коли бувають важкі дні, негативні ситуації, стреси, берусь за улюблене заняття: посиджу попрацюю – і вже настрій поліпшився!”– підсумовує Інна Володимирівна.

На відкриття виставки завітали студенти разом з проректором Н.І. Єсиновою та заступником декана обліково-фінансового факультету Є.Ю.Стояном. ”Наши преподаватели не только специалисты высочайшего уровня, многие из них имеют своё хобби. Окунаясь в мир прекрасного, делятся этим с окружающими. И мы их за это уважаем, ценим и любим”,–сказала Ніна Ігорівна.

Директор: (057)349-45-35, кімн. № 81

Заступник:(057)349-45-37, кімн. № 92