Студентська наука

Наукові заходи молодих учених і студентів у 2017 р.

Конференції:
6 квітня Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2016–2017 н.р. із галузі "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"
6 квітня Всеукраїнська науково-практична конференція  здобувачів вищої освіти і молодих учених  "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді", присвячена 50-річчю Харківського державного університету харчування та торгівлі
24 травня Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Сучасний ринок товарів та проблеми здорового харчування", присвячена 50-річчю Харківського державного університету харчування та торгівлі
Конкурси:
29 березня Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом "Економіка та управління в сфері торгівлі"

Наукові заходи молодих учених і студентів у 2016 р.

Конференції:
7 квітня Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді"
25 травня Міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих учених, студентів і школярів "Функціонування та розвиток економіки України в умовах зміцнення національної державності", присвячена 25-річчю незалежності України
Конкурси:
7 квітня ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015-2016 н.р. за напрямом "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"
Травень-червень Міжвузівський конкурс студентських наукових робіт  з галузі науки "Економіка та управління в сфері торгівлі"
Листопад-грудень        
І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2016-2017 н.р. за напрямом "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"
Олімпіади:
Січень-
лютий
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 7.05050313 "Обладнання переробних і харчових виробництв" 
10-14 травня
ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 7.05050313 "Обладнання переробних і харчових виробництв" 

НДР та інноваційна діяльність студентів у 2015 р.

Кількість студентів денної форми навчання складала 1849 осіб. 40% здійснювали дослідження у наукових гуртках (740 осіб), з них 11 студентів працювали з оплатою за рахунок коштів із загального бюджету та 11 студентів – з оплатою із спеціального фонду; близько 90% приймали участь у І етапі олімпіад, у ІІ етапі – 30 осіб.

12-15 травня 2015 року на виконання наказу МОН України від 23 грудня 2014 р. №1506 на базі ХДУХТ проведено Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 7.05050313 "Обладнання переробних і харчових виробництв". В олімпіаді прийняли участь студенти з 10 різних ВНЗ Києва, Харкова, Дніпропетровська, Дубляни, Мелітополя, Одеси, Вінниці, Луцька. Рішенням журі визначено переможців, яких нагороджено дипломами І-ІІІ ступенів та грамотами, серед них 1 місце отримав студент ФОТС університету Шустов А.В. Для учасників олімпіади організовано презентацію сучасного виробництва напоїв на пивзаводі "Рогань".

Загалом переможцями та призерами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади стали 5 студентів університету, зокрема за напрямами "Обладнання харчових та переробних виробництв" - 1 місце, "Готельно-ресторанна справа" - 2 місце, "Харчові технології та інженерія" - 3 місце, "Технологія харчування" - 3 місце, "Товарознавство і комерційна діяльність" - 3 місце.

На виконання наказу МОН України № 1193 від 21.10.2014 р. "Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2014/2015 н.р." університетом було організовано проведення Другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції".   На конкурс було заявлено 100 робіт від 28 вищих навчальних закладів за усіма технічними і економічними спеціальностями відповідного напряму.

2 квітня 2015 року на Підсумковій науково-практичній конференції організовано захист робіт претендентів на перемогу. Рішенням конкурсних комісій були визначені 25 переможців конкурсу, з яких 5 нагороджено дипломами першого ступеня, 8 - дипломами другого ступеня, 12 - дипломами третього ступеня. Всі інші учасники конкурсу нагороджені заохочувальними грамотами. Серед переможців конкурсу 6 студентів ХДУХТ. 1 місце посіли 3 студенти; 2 місце посів 1 студент; 3 місце посіли 2 студенти.

Студенти також успішно представляли університет в багатьох інших конкурсах, серед них:

  • V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
  • XV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика;
  • Х Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії;
  • Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук;
  • Всеукраїнський конкурс студентських робіт "Обладнання Данфосс в системах охолодження, заморожування та кондиціонування";
  • І Всеукраїнський конкурс "Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні – 2015";
  • IX Харківський регіональний конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук та інші .

2 квітня 2015 року проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих учених і студентів "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді". Учасниками конференції були близько 1000 осіб з 26 навчальних закладів та організацій України: Києва, Харкова, Одеси, Полтави, Кривого рога, Старобільська, Дніпропетровська, Мелітополя, Ужгорода, Чернігова, Сум. За матеріалами конференції був виданий збірник тез доповідей у двох частинах загальним обсягом 60,5 умов. друк. аркушів.

За результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених і студентів у 2015 році було організовано нагородження 312 молодих учених та студентів дипломами 1-го, 2-го, 3-го ступенів та грамотами; 5 студентів університету отримують стипендії державного рівня: стипендію Президента України – 2 студ. (Полевич К.В., Лещотна Т.О.); стипендію Кабінету Міністрів України – 1 студ. (Шевчук Г.М.); стипендію Верховної ради України – 2 студ. (Костігов К.В.; Ніколаєва М.І.). 75 випускників університету Вченою радою університету рекомендовані на подальше навчання в аспірантурі, з яких 6 були зараховані.

В рамках святкових заходів, присвячених 20-річчю кафедри маркетингу і комерційної діяльності 5 листопада 2015 р. в університеті пройшов Конкурс рекламних робіт молоді "Ми за українські товари!", до якого були залучені студенти багатьох вузів та школярі. 2 студенти університету посіли призові місця у номінації "Комерційна реклама" та у спеціальній номінації роботодавців "Реклама, що продає" від РА "Goodreclama".

Найкращих студентів, які успішно займаються науково-дослідною роботою, було рекомендовано до отримання різних стипендій та інших заохочень.