Кафедра холодильної та торговельної техніки і прикладної механіки


Абітурієнтам

advertisement of the department web

День відкритих дверей 05.11.2017

DOD 05 11 1

Кафедра холодильної та торговельної техніки і прикладної механіки взяла активну участь в проведенні Дня відкритих дверей ХДУХТ, який відбувся 5 листопада 2017 року. В експозиції кафедри були представлені матеріали двох провідних компаній, які спеціалізуються на холодильному обладнанні, потенційних роботодавців нинішніх та майбутніх студентів нашої спеціальності.

Це ТОВ Danfoss – лідер на ринку України з виробництва холодильних систем для підприємств роздрібної торгівлі, комерційних та промислових систем охолодження, а також систем кондиціювання повітря. Компанія Danfoss пропонує широкий асортимент енергоефективних компонентів практично для будь-яких систем охолодження та кондиціювання.

Друга компанія - ООО ИНСОЛАР-ХОЛОД НПП.
Комплексне проектування, постачання, монтаж, пуско-налагоджувальні роботи, гарантійне і післягарантійне обслуговування: промислові системи холодопостачання, вентиляції та кондиціювання, енергозберігаюче обладнання, холодильні камери і термінали, компресорні станції, повітроохолоджувачі, водоохолоджувальні машини, теплові насоси, осушувачі та зволожувачі повітря, льодоакумулятори; системи моніторингу холодильного обладнання, холодильне обладнання для ударної заморозки, сховища з контрольованим газовим середовищем.

DOD 05 11 2

Перспективи фахівця
Холодильної та кліматичної ІНДУСТРІЇ

Напрямок роботи фахівця
Велика частина інженерів-холодильщиків займається проектуванням, монтажем, складанням, обслуговуванням і ремонтом холодильної та кліматичної техніки на підприємствах торгівлі, у харчовій промисловості, на складах.
Інший варіант - робота в компанії з продажу та гарантійного обслуговування холодильного обладнання. Це можуть бути і дистриб'ютори найсерйозніших систем всесвітньо відомих марок, і звичайні компанії-продавці холодильного і кліматичного обладнання.
Нарешті, третій варіант - робота на фірмі, що спеціалізується на сервісному обслуговуванні та ремонті холодильної, кліматичної та торговельної техніки.
Перспективи фахівця
Грамотні фахівці з обслуговування та ремонту сучасної холодильної та кліматичної техніки вельми затребувані. Існуючі фахівці вивчали вітчизняне обладнання, вони відмінно знають особливості комплектуючих, запасних частин і деталей, вироблених на вітчизняних заводах, але в нинішній ситуації цього мало. Сьогодні переважає імпортна техніка, часто при складанні обладнання використовуються комплектуючі декількох компаній. З'явилися системи автоматики з мікропроцесорними блоками і особливої регулюванням режимів роботи. Перехід західних виробників на озонобезпечні холодоагенти привів до необхідності використання нових масел, прокладок, зміни режимів роботи обладнання.
Найбільш затребуваними фахівцями на сьогоднішній день, поряд з IT-Фахівцями, торговими представниками, фахівцями з продажу є інженери, технічні фахівці та оператори на виробництві.
Висока потреба в інженерах існує в Росії, США, Китаї, Австралії, Бразилії, Болгарії, Колумбії, Коста-Ріці, Франції, Німеччини, Угорщини, Італії, Японії, Мексиці, Аргентині, Новій Зеландії, Панамі, Сінгапурі, Словенії, Іспанії, Швеції , Швейцарії, Великобританії, Туреччини та на Тайвані.
У сучасних умовах малий і середній бізнес, великі компанії стикаються з проблемою дефіциту висококваліфікованих фахівців, які володіють необхідними знаннями і здатні працювати як в установах і підприємствах холодильної та кліматичної індустрії, так і в державних органах регулювання та нагляду за дотриманням законодавства щодо безпечності та якості продуктів харчування.
розробляються стандарти, проводиться навчання та перепідготовка фахівців.
Практично у всіх ланках ланцюга «від виробника до споживача» потрібні кваліфіковані фахівці, серед яких особливу роль відіграють фахівці в галузі холодильних систем.