Відрядження делегації ХДУХТ у складі ректора університету Черевка О.І. та проректора з міжнародної роботи Фощана А.Л. до м. Харбін (Китайська Народна Республіка)

З 3 по 8 січня 2020 року відбулося відрядження делегації Харківського державного університету харчування та торгівлі у складі ректора університету Черевка О.І. та проректора з міжнародної роботи Фощана А.Л. до м. Харбін (Китайська Народна Республіка).
Відрядження відбувалося на запрошення нашого партнера - консалтингової компанії Hua Yue Dong Fang, з якою наш університет в минулому році підписав договір про співпрацю.
Метою відрядження було участь у церемонії відкриття спільної китайсько-української інноваційної платформи, яка призвана забезпечувати супроводження всіх освітянських, наукових та культурних проектів, ініційованих українськими та китайськими партерами серед яких і наш університет.
У церемонії відкриття приймали участь крім працівників компанії Hua Yue Dong Fang представники українських закладів вищої освіти, наукових інститутів, муніципальної влади міст Суми, Одеса, Лозова, Славутич, адміністрація Нового району м. Харбін, та радник посольства України в КНР.
Ця платформа призвана визначати потенціал співробітництва між Китаєм та Україною та сприяти його розвитку. Основні напрями її діяльності проведення виставок, форумів, науково-технічних конференцій, обмін між українськими та китайськими університетами, залучення українських фахівців для реалізації спільних проектів.
Центр має виставкове приміщення площею майже 2000 м2, де надається корисна інформація про Україну взагалі, та про потенційних партнерів для співробітництва із підприємцями Китаю, зокрема і про наш університет, із прикладами розробок наших науковців. Компанія Hua Yue Dong Fang зобов'язується сприяти просуванню розробок університету на китайський ринок науково-технічної продукції.
Зазначений Центр зареєстровано на так званому майданчику Новий район Харбіну. Це пілотний проект вільної економічної зони, і його розвиток буде забезпечуватись відповідними програмами підтримки, які діють для учасників цієї зони.
Ми відвідали презентацію цього проекту, зустрілись із адміністрацією району, з мером міста Харбін, паном Сунь Чже, якій підтвердив подальшу налаштованість Харбіна на поглиблення співпраці із Україною на всіх напрямах, та можливість надання фінансування для реалізації ефективних спільних проектів.
Також, ми приймали участь у роботі ІІІ китайсько-українського науково-інноваційного форуму, де були представлені проекти українських вузів та інститутів, що пропонуються китайським партнерам для спільної реалізації та комерціалізації на ринку КНР зокрема і розробки науковців нашого університету.
В рамках цього форуму був проведений «круглий стіл» ректорів України та Китаю, у якому взяли участь керівники Харківського державного університету харчування та торгівлі, Державного університету залізничного транспорту, Сумського державного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харбінського університету комерції, Наньчаньського авіаційного університету та університету м.Цзямуси (пров.Хейлунцзян), а також представники Посольства України в КНР та представники Міністерства освіти КНР.
За результатами перемовин було прийнято рішення про створення Китайсько-української Асоціації університетів, про що було підписано відповідний меморандум.
Також були проведені віч-на-віч перемовини між представниками українських та китайських університетів. За результатами перемовин ми знайшли собі партнера – Університет міста Цзямуси (пров.Хейлунцзян), який має у своєму складі Школу фармації, де проводяться дослідження із розробки харчових продуктів оздоровчого призначення. Ми підписали угоду про співпрацю із зазначеним університетом, яка передбачає створення програм з обміну студентами, викладачами, організацію та проведення спільних наукових досліджень, семінарів, конференцій, обмін навчально-методичними посібниками, науковими виданнями тощо.
Крім того, ми прийняли участь у роботі ІІІ Дня України в місті Харбін, де було представлено презентації українських навчальних закладів, наукових інститутів, та деяких міст України, як потенційних партнерів для співробітництва із китайськими підприємцями, і де відбулася церемонія відкриття Харбінського контактного офісу двосторонньої ради підприємців Китаю та України.