Про участь ХДУХТ у фестивалі здоров’я та спорту «Sport & Health Fest»

15 червня 2018 року Харківський державний університет харчування та торгівлі взяв участь у Фестивалі здоров’я та спорту «Sport&Health Fest», що відбувся на базі Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «ХТЗ» (м. Харків) за ініціативи Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації.
Крім того, у заході приймали участь такі заклади вищої освіти, як Національний фармацевтичний університет, Харківський національний університет внутрішніх справ, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та інші.
Присутні на святі голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, учнівська та студентська молодь мали змогу долучитися до популяризації здорового способу життя та зануритися в атмосферу відпочинку і спорту.
Фестиваль присвячено популяризації здорового способу життя та спорту серед молоді Харківщини. У цьому зв’язку, невід’ємною складовою є здорове харчування. Тому за сприяння проректора з наукової роботи д.т.н., проф. Михайлова В.М. та голови ради молодих вчених ХДУХТ доц. Касабової К.Р. було представлено виставковий стенд Харківського державного університету харчування та торгівлі, який користувався значним попитом у присутніх на цьому святі.
На стенді ХДУХТ гості заходу ознайомились з новітніми розробками продуктів здорового харчування, авторами технологій яких є студенти, молоді науковці та провідні вчені університету. За результатами багаторічних широкомасштабних досліджень лауреатів Державної премії проф. Павлюк Р.Ю. та проф. Погарської В.В. асистент кафедри технологій переробки плодів, овочів та молока Погарський О.С., старший викладач Маціпура Т.С. та асистент Балабай К.С. представили біологічно активні добавки із рослинної сировини у формі порошків, паст, екстрактів, фітоконцентратів із фруктів, ягід, овочів, нетрадиційної рослинної сировини, продуктів бджільництва, що отримані за допомогою прогресивних технологій, в числі яких кріотехнології, та нанотехнології. В рамках наукової школи проф. Самохвалової О.В., асистентом кафедри ТХКМВХК Шматченко Н.В. було представлено асортимент оздоровчих хлібобулочних і кондитерських виробів з підвищеним вмістом фізіологічно функціональних інгредієнтів, а саме хліб з цілого зерна пшениці, бісквіти і маффіни, а також пастильно-мармеладні вироби у тому числі з рослинними кріодобавками.
Значний інтерес викликала експозиція представників науково-виробничого кластера «ХДУХТ – компанія «Капсулар», яка представила зразки харчової продукції, одержані з застосуванням інноваційних способів капсулювання та гранулювання, виконані під керівництвом професорів П.П. Пивоварова та О.О. Гринченко докторантами та аспірантами кафедр технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів к.т.н., доц. Неклесою О.П. та технології м'яса к.т.н., доц. Гринченко Н.Г., асп. Тютюковою Д.О. представлено широкий асортимент кулінарної продукції з використанням капсульованих олій, оцтів, сироватки, м’яких сирів тощо. Ці розробки були відзначені у 2017 році премією Президента України для молодих вчених.
Завідувач кафедри фізичного виховання, доцент Спіцин В.В. та старший викладач Артюгін А.В., активно популяризували здоровий спосіб життя серед молоді та представили нагороди студентів і викладачів університету Всесвітнього, Європейського, Всеукраїнського та регіонального рівнів.
Відповідальний секретар приймальної комісії ХДУХТ доц. Горєлков Д.В. з жвавим інтересом відповідав на всі питання майбутніх абітурієнтів.
Глядачі мали змогу побачити історичні реконструкції, які відтворювали культуру європейського середньовіччя і з великим захоплюванням слідкували за показовими виступами спортсменів – каратистів, гирьовиків, акробатів. Прикрасою заходу став концерт української співачки Zlata Ognevich / Злата Огневич.

Інформацію підготувала голова ради молодих вчених ХДУХТ доц. Касабова К.Р.

,