Круглий стіл на тему "Державне регулювання соціальних стандартів в Україні: проблеми та перспективи"

29 травня 2018 року  у Харківському державному університеті харчування та торгівлі за підтримки Харківської обласної державної адміністрації у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю, відбувся круглий стіл на тему "Державне регулювання соціальних стандартів в Україні: проблеми та перспективи" з представниками органів виконавчої влади, громадських об’єднань, закладів вищої освіти і підприємницьких структур м. Харкова та області, а також Республіки Білорусь.

В роботі круглого столу активну участь прийняли представники Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону ХОДА, Департаменту соціального захисту населення ХОДА, Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Держпраці у Харківській області, Асоціації українських експертів, Об’єднання організацій роботодавців Харківщини, Харківського представництва Громадської спілки "Палата аудиторів і бухгалтерів України", Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області, Харківської дирекції страхової компанії "Аска", ПрАТ "Газенергокомплект", ТОВ "ТД "Астор", Аудиторської фірми "Фактор-Аудит",  СПД ФО Паніна С.І., провідні науковці та викладачі Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Харківського інституту фінансів Київського національного торговельно-економічного університету, аспіранти та інші зацікавлені особи.

Модератор заходу: Кащена Наталія Борисівна, канд. екон. наук, професор кафедри фінансів, аналізу та страхування ХДУХТ. Захід було спрямовано на виявлення та обговорення проблемних питань ефективності державного регулювання та соціальних гарантій з оплати праці в Україні, створення дієвих механізмів захисту прав та інтересів населення в цій сфері на рівні суб’єктів господарювання, регіону і країни в цілому.

Вітаючи учасників круглого столу, перший проректор Харківського державного університету харчування та торгівлі Л.М. Янчева зазначила, що проведення заходів такого рівня у нашому Університеті вже стало доброю традицією, наголосила на серйозності й стратегічній важливості зазначеної проблеми для України. Вона виразила впевненість в тому, що нинішнє представницьке зібрання є подією, яка, без сумніву, сприятиме активізації й інтеграції зусиль представників виконавчої влади, наукової спільноти та бізнесу у вирішенні актуальних проблем державного регулювання оплати праці, дієвим поштовхом для втілення пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності цього процесу в умовах сьогодення.

Під час заходу учасники обговорили проблемні питання ефективності державного регулювання та соціальних гарантій з оплати праці, що стосуються, зокрема, мінімальної заробітної плати в країні та в світі, соціально-економічних наслідків її підвищення, особливостей справляння і адміністрування ЄСВ та його впливу на стан пенсійного забезпечення в Україні, а також удосконалення механізму державного регулювання доходів працездатного населення в контексті підвищення рівня життя в країні.

В рамках зустрічі усі охочі у формі живого спілкування отримали вичерпні відповіді на актуальні питання щодо державного регулювання оплати праці в Україні. При підведенні підсумків роботи круглого столу учасники заходу підкреслили його плідний характер, висловили задоволення формою та методами організації, відмітили суттєвість і корисність дискусії, що сформувала поле для подальшого мислення та вироблення стратегії державного регулювання оплати праці в Україні.

Результатом круглого столу стала резолюція щодо продовження проведення зустрічей та круглих столів з представниками органів виконавчої влади, зокрема Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Держпраці, соціального захисту населення, та громадських об’єднань, підприємницьких структур, освітянами та іншими зацікавленими особами з актуальних питань державного регулювання соціальних стандартів та гарантій у відповідності зі стандартами Міжнародної організації праці та активної позиції професійних спілок у цьому процесі.