Візит делегації ХДУХТ в Китайську народну республіку

З 13 по 20 січня 2018 року відбулося відрядження делегації Харківського державного університету харчування та торгівлі в Китайську народну республіку. Основною метою відрядження була участь в роботі Міжнародного конкурсу інноваційних студентських робіт з хімії і хімічних технологій, який проводився хімічним факультетом Харбінського політехнічного інституту. Тема цього конкурсу - "Хімія створює прекрасне життя". Склад делегації: проректор з міжнародної роботи Фощан А.Л., зав. кафедрою хімії, мікробіології та гігієни харчування проф. Євлаш В.В. і студент 5 курсу, групи ТХК-42М Максим Лабазов. Для участі в конкурсі кафедрою хімії був підготовлений проект під назвою: "Розробка інноваційних технологій продуктів оздоровчого спрямування", присвячений проблемам, пов'язаним з коригуванням харчування населення шляхом розробки нових продуктів з оптимальним співвідношенням змісту білків, жирів, вуглеводів, а також вітамінів, макро- і мікроелементів. 22 команди з 9 університетів Китаю, США, України взяли участь в цьому конкурсі. За підсумками конкурсу, команда нашого університету посіла 2 місце і грошовий приз у розмірі 1000 юанів.

Під час відрядження ми скористалися нагодою і відвідали Посольство України в Китаї. Наші китайські партнери організували нам зустріч з послом України в Китаї, екс губернатором Харківської області Олегом Олексійовичем Дьоміним.

На зустрічі, крім нашої делегації, були присутні керівництво Харбінського комерційного університету і керівник консалтингової компанії Hua Yue Dong Fang, яка є офіційним представником Харківської області в провінції Хейлунцзян (м Харбін).

Пан посол привітав присутніх, розповів про те, що в грудні 2017 року Китай і Україна підписали "Китайсько-український план інвестиційного співробітництва" для заохочення взаємних інвестицій, що Україна є однією з перших країн, яка підтримала ініціативу "Шовковий шлях". Що найбільш перспективним напрямком в україно-китайських відносинах якраз і будуть ті, які пов'язані з торгівлею і здоровим харчуванням населення. Користуючись тим, що керівництво провінції Хейлунцзян і Харківської області підписали договір про розвиток співробітництва, то цю співпрацю потрібно починати перш за все із співпраці між вченими та підприємцями двох країн. Що він особисто знайомий з потенціалом як Харківського університету харчування і торгівлі, так і Харбінського комерційного університету і буде щиро радий, якщо між нашими вузами складуться хороші партнерські відносини.

Після цього в присутності посла пройшла церемонія підписання договору про співпрацю як між нашими університетами, так і з представництвом Харківської області в провінції Хейлунцзян.