Студентська наука

Наукові заходи молодих учених і студентів у 2018 р.

Конференції:
17 травня Міжнародна науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Актуальні проблеми та перспективи розвитку України в галузі управління та адміністрування: ініціативи молоді"
19 квітня Всеукраїнська науково-практична конференція  здобувачів вищої освіти і студентів  "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді"
13 квітня Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2017–2018 н.р. зі спеціалізації "Економіка та управління в сфері торгівлі"
Конкурси:
листопад-грудень
І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2017-2018 н.р. за напрямом "Економіка та управління в сфері торгівлі"
лютий-квітень ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2017-2018 н.р. за напрямом "Економіка та управління в сфері торгівлі"
Олімпіади:
грудень-лютий І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності  "Харчові технології та інженерія"
11-13 квітня ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності  "Харчові технології та інженерія"

Наукові заходи молодих учених і студентів у 2017 р.

Конференції:
6 квітня Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2016–2017 н.р. із галузі "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"
6 квітня Всеукраїнська науково-практична конференція  здобувачів вищої освіти і молодих учених  "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді", присвячена 50-річчю Харківського державного університету харчування та торгівлі
24 травня Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Сучасний ринок товарів та проблеми здорового харчування", присвячена 50-річчю Харківського державного університету харчування та торгівлі
Конкурси:
29 березня Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом "Економіка та управління в сфері торгівлі"

Наукові заходи молодих учених і студентів у 2016 р.

Конференції:
7 квітня Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді"
25 травня Міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих учених, студентів і школярів "Функціонування та розвиток економіки України в умовах зміцнення національної державності", присвячена 25-річчю незалежності України
Конкурси:
7 квітня ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015-2016 н.р. за напрямом "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"
Травень-червень Міжвузівський конкурс студентських наукових робіт  з галузі науки "Економіка та управління в сфері торгівлі"
Листопад-грудень        
І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2016-2017 н.р. за напрямом "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"
Олімпіади:
Січень-
лютий
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 7.05050313 "Обладнання переробних і харчових виробництв" 
10-14 травня
ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 7.05050313 "Обладнання переробних і харчових виробництв" 

Кількість студентів денної форми навчання складала 1685 осіб. 40% брали участь у виконанні науково-дослідних робіт (674 особи), з них 31 студент працюв з оплатою за рахунок коштів із загального бюджету та 28 студентів – з оплатою із спеціального фонду; близько 90% приймали участь у І етапі олімпіад, у ІІ етапі – 34 особи.

10-14 травня 2016 року на виконання наказу МОН України від 27 листопада 2015 р. №1247 на базі ХДУХТ проведено Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 7.05050313 "Обладнання переробних і харчових виробництв". В олімпіаді прийняли участь студенти з 9 різних ВНЗ Києва, Харкова, Дніпропетровська,  Мелітополя, Одеси, Вінниці, Луцька. Рішенням журі визначено переможців, яких нагороджено дипломами І-ІІІ ступенів та грамотами, серед них 3 місце отримав студент ФОТС університету Шустов А.В. Для учасників олімпіади організовано екскурсію на ТОВ "Капсулар".

Загалом, переможцями та призерами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади стали 4 студенти університету, зокрема за напрямами "Обладнання харчових та переробних виробництв" - 3 місце, "Готельно-ресторанна справа" - 2 місце, "Харчові технології та інженерія" - 3 місце,  "Холодильні машини та установки" - 3 місце.

2 студентки економічного факультету взяли участь у фінальному турі IV Міжнародної студентської олімпіади з менеджменту та економіки "Бізнес-проект", яка відбулася у Білоруському державному університеті 6-8 грудня 2016 року (Мінськ, Білорусь). За результатами участі в олімпіаді студенти університету посіли 3 місце.

На виконання наказу МОН України № 1079від 13.10.2015 р. "Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015/2016 н.р." університетом було організовано проведення Другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі науки "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції".   На конкурс було заявлено 106 робіт від 34вищих навчальних закладів за усіма технічними і економічними спеціальностями відповідного напряму.

7 квітня 2016 року на Підсумковій науково-практичній конференції організовано захист робіт претендентів на перемогу. Рішенням конкурсних комісій були визначені переможці конкурсу, з яких 5 нагороджено дипломами першого ступеня, 8 - дипломами другого ступеня, 13 - дипломами третього ступеня.  Серед переможців конкурсу 8 студентів ХДУХТ (3 дипломи І ступеня, 2 дипломи ІІ ступеня, 3  дипломи ІІІ ступеня). Всі інші учасники конкурсу нагороджені заохочувальними грамотами.

Загалом студенти  ХДУХТ за перемогу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з  природничих, технічних і гуманітарних отримали 12 дипломів: 8 дипломів за напрямом "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції" (3 дипломи І ступеня, 2 дипломи ІІ ступеня, 3 дипломи III ступеня); 2 дипломи за напрямом "Економіка та управління підприємствами" (1 диплом І ступеня,  1 диплом ІІІ ступеня); 1 диплом за напрямом "Маркетинг, управління персоналом та економіка праці" (1 диплом  ІI ступеня); 1 диплом за напрямом "Транспорт" (1 диплом ІIІ ступеня).

Також студентами отримано низку дипломів за результатами участі в різноманітних Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних конкурсах, серед них: X Харківський регіональний конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук (за напрямом "Технічні науки" – 1 диплом  І ступеня); Международный конкурс бизнес-проектов "StartUp-кооперация – 2016" (диплом лауреата в номинации "Лучший StartUp–проект в сфере гостиничного бизнеса"; VIІ Международный чемпионат "Молодежь и предпринимательство – 2016" (диплом лауреата в номинации "Деловая активность и инициатива"); міжвузівський конкурс студентських наукових робіт з галузі науки "Підприємництво" (2 дипломи ІІІ ступеня); Всеукраїнський конкурс студентських робіт "Обладнання Данфосс в системах охолодження, заморожування та кондиціонування" (1 диплом ІІ ступеня).

7 квітня 2016 року проведено  Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих учених і студентів "Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді". За матеріалами конференції був виданий збірник тез доповідей у двох частинах загальним обсягом 63 умов. друк. арк.

Вперше на базі університету було організовано та проведено Міжвузівський конкурс студентських наукових робіт з галузі науки "Економіка та управління в сфері торгівлі".  На конкурс було заявлено 68 робіт від 25 ВНЗ. Переможці конкурсу нагороджені: 4 дипломи І ступеня; 5 дипломів ІІ ступеня; 8 дипломів ІІІ ступеня. Всім учасникам конкурсу були надіслані заохочувальні грамоти.

За результатами звернення до МОН було підтримано пропозицію університету щодо надання конкурсу студентських наукових робіт з напряму "Економіка та управління в сфері торгівлі" статусу Всеукраїнського та проведення його на базі ХДУХТ.

Активну роботу проводили зі школярами кафедри економічного напряму. Так, 7 квітня 2016 р. проведено Науковий форум школярів "Перспективи економічного розвитку вітчизняної економіки: учнівські ініціативи". Учасниками форуму стали 60 учнів старших класів загальноосвітніх шкіл м. Харкова та Харківської області, які виступили з науковими доповідями.  Учасників форуму нагороджено дипломами, грамотами та сертифікатами.

ХДУХТ започаткував проведення щорічного обласного конкурсу творчих робіт для учнів 10-11 класів Харківської області "Харківщина – конкурентоспроможний регіон". Метою конкурсу є пропаганда досягнень економічної науки та інноваційних механізмів функціонування суб’єктів підприємництва Харківського регіону, формування творчого покоління молодих науковців і практиків для галузі економіки, створення умов для обміну досвідом та можливості самореалізації молодого покоління як майбутніх лідерів в сфері підприємництва. Завершальним етапом Конкурсу стане підведення підсумків на обласному форумі "Харківщина – конкурентоспроможний регіон" (березень 2017 р.) за участю представників Харківської обласної державної адміністрації, малого та середнього бізнесу. 

Кращі студенти отримують стипендії – 8 осіб: стипендію Президента України – 2 студ. (Галіцин Д.К., Сибірякова К.С.); стипендію Верховної ради України – 2 студ. (Костігов К.В.; Полевич К.В.); стипендію ім. І.Г. Бережного – 2 студ. (Горгуль О.О.; Бідний В.В.); стипендію ім. М.І. Бєляєва – 1 студ. (Інютіна Л.О.); стипендію ім. А.С. Масельського – 1 студ. (Чвала Л.С.).