Фізичне виховання і спорт

 

Фізичне виховання – складова навчально-виховного процесу в університеті, потужний засіб формування всебічно розвиненого фахівця, фізично, психічно та морально здорової, цілеспрямованої, творчої особистості.

Високий методологічний рівень навчальних і навчально-тренувальних занять, індивідуально орієнтований підхід до кожного студента разом із досвідом та творчістю спираються на новітні науково-дослідні й методичні розробки.

Збірні команди нашого університету неодноразово ставали переможцями та призерами Першості Української ради ДСТ «Спартак», спартакіад ВНЗ Харківської області з легкої та важкої атлетики, волейболу, баскетболу, кульової стрільби, вільної боротьби.

У нас навчались: чемпіонка світу, Європи, СРСР, України, учасниця Сеульської Олімпіади, МСМК з легкої атлетики Н. Герман; переможці та призери чемпіонатів світу, Європи, СРСР, України А. Чупилко, М. Зудів, І. Коливанов, Ю. Вереїтінов, С. Чопоров, Л. Аксьонова, М. Черних, О. Рисенков, А. Денисов, І. Нікулін, О. Дорохова; міжнародний гросмейстер із шахів І. Новиков; чемпіон світу, Європи, України, МСМК з вільної боротьби та боротьби сумо В. Тихенко, який був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня; чемпіон Європи та України з вільної боротьби Є. Хавілов, чемпіонка універсіади України, МСМК з важкої атлетики С. Синішина; чемпіонка світу, Європи, України з плавання в моноластах Т. Красногор; призер Кубка світу з кікбоксингу І. Донченко; майстер спорту України зі спортивної аеробіки, призерка Чемпіонату України, учасниця Чемпіонату Європи Ю. Красникова.

Виховуючи студентів як громадян України з активною життєвою позицією, формуючи їх особисті якості, розвиваючи фізичні можливості та  мотиваційно-ціннісне ставлення до фізичної культури і спорту, організовуючи вільний час студентів, у 2015-2016 н.р. викладачі кафедри організовували навчально-тренувальні заняття серед студентів університету; підготовку та виступи збірних команд університету у товариських матчевих зустрічах серед ВНЗ Харківської області з таких видів спорту: настільний теніс, футбол, шахи та шашки, вільна боротьба, греко-римська боротьба, художня гімнастика, спортивна гімнастика, легкоатлетичний крос, футзал.

ХДУХТ надає широкі можливості студентам і співробітникам університету для участі в роботі спортивних гуртків та секцій, постійно проводяться змагання серед студентів ХДУХТ з різних видів спорту, в гуртожитках університету обладнано тренажерні, спортивні зали для занять спортом.

Навесні 2019 року було організоване і проведене Спортивне свято університету присвячене Дню примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Головною метою Спортивного свята, яке вже стало традиційним, є віддання шани тим, хто зі зброєю в руках зупинив фашистську навалу, відстояв незалежність рідної землі, нагадування історії нашої держави, патріотичне виховання студентської молоді, виховання морально-вольових її якостей, необхідних для успішного навчання і подальшої трудової діяльності, визначення сильніших команд університету з фізичної підготовки. На Спортивному святі були присутні та задіяні близько 400 студентів І – V курсів.

Студенти нашого університету успішно представляли ХДУХТ на спортивних аренах різного рівня:

  • Студент гр. Б-14 Єршов Кирило – чемпіон Світу з тайського боксу (Таїланд, Бангкок, 14-16 березня 2016 р.), чемпіон Європи з тайського боксу серед юніорів (Кіпр, 23-30 листопада 2015), 23-24 січня 2016р. турнір пам’яті Ігоря Головкіна – І місце, чемпіон Всеукраїнського  турніру з муай спорту та відкритого Чемпіонату Харківської області з К-1 (22-24 жовтня 2015р. м. Харків);
  • Козенко Анастасія, студентка ГРС-33 ― срібна призерка ХІІІ літньої Універсіади України з гімнастики художньої (04–07 квітня 2017 р., м. Кропивницький);
  • Пенкін Андрій, студент ІІ курсу ННІХТБ – чемпіон Європи з тхеквандо (26–29 квітня 2018 р., Таллін, Естонія). Андрій виконав норматив майстра спорту міжнародного класу;
  • Мартинович Катерина, студентка І курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій та бізнесу – чемпіонка Європи з голболу у складі Національної паралімпійської збірної команди України (22.09–30.09.2019 р., м. Хожув, Польща).

Футбольна команда Харківського державного університету харчування та торгівлі стала чемпіоном м. Харкова серед команд Закладів вищої освіти 2018/2019. Шлях до чемпіонства футбольної команди ХДУХТ був нелегким. У фіналі з рахунком 6:1 ми впевнено перемогли ФК ХДАФК-1 і вперше в історії нашого університету стали чемпіонами м. Харкова серед команд Закладів вищої освіти.

1 червня 2019 в рамках проведення серії забігів з перешкодами біля ТРЦ "Караван" був проведений захід – Race Nation Харків. Race Nation - це нові види змагань в Україні, аналогів якому ще не було. 10 студентів нашого університету прийняли участь в якості волонтерів. Кожен учасник отримав фірмові футболки DCH, диплом волонтера, нові знайомства, незабутні враження та неймовірний заряд емоцій і позитиву.